The Aquilonians

THE AQUILONIANS


    Aquilonia 'lılar birleşme cephesi arkasında bölünmüş ve hakimiyet gösterileri arkasında tehdit edilen bir halktır. Batının çiçeği olarak adlandırılan krallıkları Hyboira' nın eşsiz mücevheridir. Görkemli şehirlerin, varlıklıların, aydınlanmış kültürün ve hiçbir dinin baskısının olmamasını söyleyen, kral onaylı din özgürlüğünün olduğu bir yerdir. Krallığının övünülecek zaferlerine ve popüler hükümdarı kral Conan'ın yaptıklarına rağmen kültürlerin çatıştığı ve huzursuzluğun ve kaosun halkı hep tehdit ettiği bir yer olmuştur.

    Aquilonia 'lılar artık sınırlarının güvenli ve de mühürlü olmadığının farkındalar. Diğer uluslarla olan çatışmalar, her yıl Aquilonia 'lı ve Nemedian 'lar arasında artan yağmalamalar Aquilonia 'nın tarihininde derin yaralar bırakır. Fethedilen çok sayıda ülkenin milletlerinden oluşan krallıkları ile Aquilonia 'lılar kendi topraklarında da huzursuzluklar yaşanacağını bilmektedirler. Geçmişte tahta hak iddia edenler başkent Tarantia'ya yürümüş ve halkı ayaklandırarak sivil savaş çıkarmışlardır. Ulus görünüşte huzurlu olsa da, tüm Aquilonia 'lılar egemenlik konuları ve taht ile ilgili konularda kan akacağını bekler hale gelmiştir.
    Tüm bu dertler arasında, dünyanın en büyük krallığı diğer tüm uluslardan daha kültürlü ve eğitimli olmuştur. Bilim adamları askerler kadar saygı görmekte ve kölelik diğer uluslardaki ağır cezalar kadar kötü değildir. Aquilonia 'lılar için hayat kalitesi önemlidir.
    Aquilonia 'lı dövüşçüler disiplinli ve serttir, savaşçıdan çok askerdirler. İnsanlar yakın dövüş yeteneklerine değer vermekte ve özellikle nefret edilen Pict ler başta olmak üzere ulusun düşmanlarına karşı duranlara hayranlık duymaktadır. Ayrıca Aquilonia 'lılar özgür düşünce ve bağımsızlığa da değer vermekte, bu sebeple kendi başlarına hayatlarını sürdürebilenlere saygı duyulur.     Büyüden uzak durulur fakat gerçek tanrının ışığında kendi büyülerini yapan Mitra rahipleri büyük saygı görürler.

  • Solider : Conqueror, Dark Templar, Guardian
  • Healer : Priest of Mitra
  • Rogue : Assassin, Barbarian, Ranger

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder